Pannon Egyetem
Ugrás a tartalomhoz

Dr. Benczik Izabella, egyetemi docens előadása a veszprémi Sport Pubban

Időpont: 2019. március 11 (hétfő) 18:00

A programról rövid leírás:

"A sorsunk megjósolhatatlan. Mikor vár ránk egy végzetes betegség, mit hoz a klímaváltozás, és ehhez hasonló kérdőjeles események tarkítják életünk kaotikus folyását. A káosz ott van a vérünkben, a káosz ott van a hangulatainkban, az epileptikus rohamok váltakozásában, meghatározza életkörülményeinket, és a legváratlanabb pontokon kapcsolódik életünkhöz.  A megjósolhatatlan eseményekkel foglalkozó káoszelmélet, eredetileg a fizika területéről indult, de napjaink kutatásaiban egyre gyakrabban lépi át a tudományterületek közötti határvonalakat. Az előadásban olyan biológiai, ökológiai és pszichológiai jelenségeket gyűjtöttünk össze, melyekre a fizikai káosz törvényei a jellemzőek. A káoszelmélet ugyan továbbra sem fogja megjósolni az egyes esetekben a pontos jövőt, de legalább egy olyan szemüveget ad a világhoz, amellyel megláthatjuk, hogy meddig irányíthatjuk mi magunk az életünket, és hol veszi át az uralmat a káosz."