PE A4 Kutatok Ejszakaja 2018 V2

Kutatók Éjszakája a Pannon Egyetemen, 2018.szeptember 28.

Szeptember 28-án, pénteken ismét kinyitja a tudomány kapuit a Pannon Egyetem! 5 városban több tucatnyi programmal korosztálytól függetlenül várjuk az érdeklődőket a Kutatók Éjszakájára, ahol számos tudományterületet érintő, változatos, érdekes előadásokon, kísérleteken és bemutatókon vehetnek részt a kíváncsi kicsik és nagyok. Minden program látogatása ingyenes!

A Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar programja:

A digitális tananyagfejlesztés módszertana, technológiája és gyakorlata

"A" épület 2. emelet 228 terem (8200 Veszprém, Egyetem utca 10.)

14.00-16.00

Próbálj ki különböző témájú digitális tananyagokat, ismerkedj meg a digitális oktatási tartalmak elkészítésének, alkalmazásának módszertanával és technológiájával! Milyen a jó tananyag? Hogyan lehet jobb és hatékonyabb tananyagokat készíteni? Hogyan lehet a tananyaggyártás folyamatát egyszerűsíteni? Mi a különbség a tankönyv és a digitális tananyagok szerkesztése és fejlesztése között?

14.00-14.30 Az Oktatástervezés Kutatócsoport (RG4ID) bemutatkozása (prezentáció és beszélgetés)

14.30-15.30 Kísérleti digitális tananyagok kipróbálása különböző témákban (egyéni tanulás, rövid tananyagok kipróbálása számítógépeken vagy mobil eszközökön)

15.30-16.00 Hogyan készül egy online tananyag? A tartalomfejlesztés módszertana és technológiája (interaktív beszélgetés a gyártás folyamatáról, a tanulási hatékonyság növeléséről, a működtetés technológiájáról, a jövő újszerű digitális tananyagairól).

"A csillagos ég felettem"

Gulya-domb (az állatkert felső bejárata előtti rét) GPS: N47 05.427 E17 53.568, esőhelyszín: "K" épület (8200 Veszprém, Egyetem utca 3.)

Előadások:

Dr. Czeglédi Sándor: Kistávcsövekről – kurtán (Műszer/es/ bemutató)

Dr. Pelczéder Katalin / Dr. Tiborcz-Tóth Tünde / Dr. Vigh-Szabó Melinda: Interlingvális interstellar

Dr. András Ferenc: Csillagos ég felettem – erkölcsi törvény bennem

Dr. Ladányi István: Mi történik, ha hugyoznak a csillagok?

Dr. Szabó F. Andrea: Amit mindig is tudni akartál a … vámpírokról

Az esemény plakátja itt érhető el